Miejskie Przedszkole nr 21 w Płocku

O placówce

" Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym,
jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum

Miejskie Przedszkole nr 21 znajduje się w centrum osiedla "Dworcowa", w murowanym, jednopiętrowym budynku otoczonym zielenią, usytuowanym z daleka od ruchliwych ulic. Do budynku przylega nowy, zmodernizowany i bezpieczny plac zabaw dla dzieci, którego integralną częścią jest Miasteczko Ruchu Drogowego z zapleczem rowerowym. Środki na remont placu pozyskano z wygranej edycji Budżetu Obywatelskiego. Budynek jest monitorowany, dodatkowo zabezpieczony domofonem. Do dyspozycji dzieci jest pięć jasnych, funkcjonalnych i estetycznie urządzonych sal z bezpośrednim dostępem do łazienek, wyposażonych w sprzęt multimedialny oraz  przestronna świeżo odnowiona szatnia. Miejskie Przedszkole nr 21 zaprasza dzieci od godziny 6.00 do 17.00. Placówka posiada własną kuchnię a przygotowywane posiłki są smaczne i zgodne z normami i zasadami żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Kadrę pedagogiczną tworzy zespół dziewięciu wykształconych i kreatywnych nauczycielek, które nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Zapewnieniu bezpieczeństwa i opieki pomaga miły i zaangażowany personel obsługi. Przedszkole zapewnia dobrze zorganizowaną pomoc psychologiczno -pedagogiczną. Dzieci wymagające wsparcia mają zagwarantowane zajęcia terapii pedagogicznej i logopedycznej.

Umożliwiamy udział w zajęciach adaptacyjnych, spotkaniach,  zabawach integracyjnych dla nowych przedszkolaków i ich rodziców.

Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym - instytucjami oświatowymi, kulturalnymi, Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską Strażą Pożarną, ZOO, Muzeum Mazowieckim, Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, Związkiem Gmin Regionu Płockiego, Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną, Płockim Towarzystwem Turystyczno - Krajoznawczym w Płocku, Klubem Osiedlowym Dworcowa w Płocku, Centrum Aktywności Seniora.

Uczestniczymy w wielu ogólnopolskich i miejskich programach, kampaniach, akcjach profilaktycznych takich jak: "Cała Polska czyta dzieciom", "Czyste powietrze wokół nas".

Oferujemy szeroki wachlarz imprez kulturalnych - przedstawienia teatralne i koncerty muzyczne, teatrzyki kukiełkowe i żywego aktora, wycieczki i wyjścia integracyjne, wyjścia do muzeum, udział przedszkolaków konkursach, przeglądach twórczości dziecięcej oraz akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Cenimy sobie współpracę i kontakty ze środowiskiem rodzinnym naszych podopiecznych. tradycją stały się uroczystości z udziałem najbliższych naszych dzieci: Spotkania Wigilijne, Święto Babci i Dziadka, Dzień Matki i Ojca oraz pikniki rodzinne. Organizujemy rodzinne konkursy plastyczne: "Magiczna choinka", "Pisanki , kraszanki, jajka malowane..." oraz rajdy piesze: "Rajd Pieczonego Ziemniaka", "Rajd uśmiech stokrotki i niezapominajki".

Jesteśmy organizatorem Festiwalu Tańców Ludowych dla płockich placówek przedszkolnych, posiadamy bogatą kolekcję strojów ludowych. Organizujemy również międzynarodowy konkurs plastyczny "Regionalne Tańce Ludowe".

Posiadamy certyfikaty:
"Przedszkole wspierające uzdolnienia" "Szkoła w ruchu", "Mam apetyt na
czytanie", "Akademia Zdrowego Przedszkolaka", Zdrowo jemy, zdrowo
rośniemy".

Co jest dla nas ważne?
  • dbałość o odpowiednie warunki dla harmonijnego rozwoju dzieci sprzyjające osiąganiu  pełnej gotowości szkolnej
  • wysoka jakość w zakresie zadań opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznych
  • umiejętne wspomaganie rodziców w procesie wychowywania dziecka
  • wdrażanie dzieci do samodzielności, dbania o ład i porządek
  • rozwijanie umiejętności zgodnego współżycia i współdziałania w grupie
  • kształtowanie podstawowych wartości moralnych
  • dostarczanie doświadczeń do nabywania umiejętności rozumienia, słuchania i mówienia