Miejskie Przedszkole nr 21 w Płocku

Spotkanie edukacyjno-obronne z psami

23 lutego do naszego przedszkola zawitali nietypowi goście ! Były to pieski, z którymi przeprowadzone zostały warsztaty edukacyjno-obronne dla wszystkich naszych przedszkolaków.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak się jak obronić się przed atakującym psem, jakie sygnały wysyłają psy, które są zdenerwowane oraz jak powinniśmy zachować się w stosunku do zwierząt. Dzieci zobaczyły również pokaz tresury psów, dowiedziały się również, że potrafią one liczyć i podawać swój wiek za pomocą szczekania.

Ten dzień na pewno zapamiętamy na bardzo długo. Wszyscy poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat praktycznej obrony przed niebezpiecznymi psami, ale również mieliśmy możliwość bliższego kontaktu z tymi wyjątkowymi zwierzętami.